Stoliki szachowe


Stoliki szachowe

Szachy to gra, która znana jest na całym świecie. Jest ona uznawana nawet za Międzynarodowy Komitet Olimpijski za dyscypilinę sportu. Do zagrania w tą grę potrzebujemy odpowiedniej planszy - szachownicy oraz figurek. Tradycyjnie jest to plansza, która nie jest olbrzymich wymiarów i można ją wziąć w każde miejsce. Obecnie w szachy możemy zagrać w każdym miejscu - w Internecie - w szachy komputerowe, a nawet w parkach na świeżym powietrzu dzięki stolikom szachowym. Do gry w szachy potrzebujemy wtedy jeszcze tylko figurek szachowych.

 

Stoliki szachowe - rozgrywka na świeżym powietrzu

Gra w szachy to gra umysłowa, podczas której potrzeba wiele przemyśleń do planowania strategii gry. Każdy z nas wie, że najlepiej myśli się na świeżym powietrzu. Stąd też pomysł na przeniesienie tej gry na zewnątrz i stworzenie miejskich stolików szachowych. Umieszczane są one w różnych parkach i miejscach rekreacyjnch. Miejskie stoliki szachowe mają zazwyczaj solidnego stołu, na których umieszczona jest plansza - szachownica oraz siedzisk, na których mogą usiąść oponenci.

Z czego wykonane są miejskie stoliki szachowe?

Miejskie stoliki szachowe są wykonane z solidnych materiałów, które pozwalają na ich długie użytkowanie. Produkowane przez nas stoliki do gry składają się ze stołu oraz siedzisk. Zazwyczaj ich liczba wynosi dwa. Zdarzają się także modele, które wokół stołu mają miejsca dla czterech uczestników. Stoły szachowe wykonane są z trwałej stali, płaskowników i profilów zakmniętych oraz drewna. Każdy ze stolików może być dowolnie modyfikowany. Tworzymy projekty wg. zamysłu Klienta.