Lista aktualności
29 Kwietnia 2022

Jak zabezpieczyć miejsce parkingowe?

W dzisiejszych czasach zaparkowane pojazdy znajdziemy na praktycznie każdej ulicy. Nie jest to problem, jeżeli samochody znajdują się na wyznaczonej do tego przestrzeni i nikomu nie przeszkadzają. Problem występuje wtedy, jeżeli ktoś posiada własne, wykupione miejsce na parkingu, które jest zajmowane przez kogoś innego. Jest to irytująca sytuacja, której jednak możemy zapobiec.

 

Blokady parkingowe

 

Miejsce postojowe możemy zabezpieczyć w różny sposób. Przykładowo mogą to być po prostu tabliczki z napisem “zakaz parkowania” lub “ miejsce parkingowe”. Nie są one zbytnio skuteczne, gdyż taką tabliczkę nie jest łatwo zauważyć albo po prostu ją zignorować.

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie użycie blokad parkingowych. Skutecznie zabezpieczają one wybrane miejsce przed niepożądanymi pojazdami. Występują one w różnych rozmiarach i postaciach. Mogą przybierać postać słupków parkingowych, blokad typu U, zamykanych na kłódkę, składanych i innych.

 

Zabezpieczenie miejsca parkingowego

 

Blokady parkingowe uniemożliwiają wjazd na dane miejsce nieupoważnionym pojazdom. Takie zabezpieczenia możemy nabyć we własnym zakresie w różnych sklepach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą blokad parkingowych. Znajdziecie u nas wytrzymałe blokady, wykonane ze stali czarnej, zamykane na kłódkę. Będą one widoczne również w nocy, blokady są oklejone odblaskową taśmą.

Montaż blokady parkingowej nie jest trudny - wystarczy zamocować ją do podłoża za pomocą odpowiednich wkrętów lub kołków.

 

Czy trzeba posiadać zgodę na blokadę parkingową?

 

Jeżeli jesteś właścicielem terenu, na którym chcesz zamontować blokadę, to zgoda nie jest wymagana. Ważne jest też to, by podczas montażu nie utrudniać przejazdu pojazdom uprzywilejowanym. Jeżeli chcesz postawić blokadę na terenie należącym do gminy, należy zwrócić się do właściciela terenu, zarządcy np. do zarządu gminy.