Lista aktualności
13 Maja 2022

Ławka parkowa - jakich materiałów używa się do jej produkcji?

Ławki parkowe to niezawodny i nieodłączny element parku, ale nie tylko. Miejsc, w których możemy taką ławkę postawić, jest o wiele więcej. Obecnie na rynku, rodzajów ławek jest niezliczona ilość. Są różne wyglądy i rozmiary, a także różne przeznaczenia. Możemy spotkać ławki dla młodzieży, które przykuwają swoim ekstrawaganckim stylem, a także tradycyjne i klasyczne ławki, które najczęściej spotkamy w parkach, czy też deptakach.

 

Ławka z oparciem czy bez?

 

Ławki parkowe możemy znaleźć zarówno z oparciem, jak i bez niego. To jaką wybierzemy zależy od naszych preferencji. Z pewnością ławki z oparciem będą wygodniejsze, a także zostaną docenione przez ludzi starszych. Ławki bez oparcia z kolei znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca, by umiejscowić ławkę parkową z oparciem. 

 

Materiały do produkcji ławek

 

Dzisiejsze technologie pozwalają na konstruowanie ławek z wielu materiałów. Do najpopularniejszych należą jednak drewno, które nie wychodzi z mody, a także różne metale. To z nich zazwyczaj zbudowane są elementy konstrukcyjne ławek. Muszą one być wytrzymałe, a także stabilne. Używa się tutaj żeliwa, betonu, a także stali. 

 

Drewno zazwyczaj jest używane w ławkach do siedzisk i oparcia. To te elementy mają bezpośredni kontakt z ciałem, dlatego do ich produkcji używa się drewna, które jest przyjemniejsze niż metal. Drewno musi być oczywiście dobrze zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Produkowane przez nas ławki zabezpieczane są np. podkładem grzybobójczym, a także lakierem wodnym.

 

Personalizacja ławek parkowych

 

Jako producent ławek parkowych oferujemy produkty, które możemy dopasować do indywidualnych oczekiwań klienta. Do wyboru mamy tutaj różne kolory elementów stalowych, które malujemy proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Do wyboru klienta należy również wybór drewna użytego do produkcji. Takie możliwości pozwalają na dobór ławki wprost do miejsca, w którym ma się znajdować.

 

Wymienione opcje to tylko kilka możliwości, które możemy modyfikować w ławkach. Do wyboru mamy jeszcze różne wymiary, rodzaje przytwierdzenia do podłoża i inne. Nie ograniczamy się w naszych pomysłach i jesteśmy otwarci na propozycje klienta. Zapraszamy do kontaktu

 

 

ławka parkowa